На 6.6.2026 г. на лятната сцена в селището предстои тържествено ...
От средата на 2026 г. се очаква да се пусне в експлоатация новият мост, който ще свързва кариера ДИАБАЗ с ...
На 15.09.2024 г. в читалище "Светлина" с. Гара Бов беше учреден Инициативен комитет по идея на сдружение ЗА СВОГЕ И БАЛКАНА и граждани на община Своге.
С тази среща се даде СТАРТ на мащабна подписка в цялата община Своге - ПРОТИВ ПРОУЧВАНИЯТА И ДОБИВА НА ПОДЗЕМНИ МЕТАЛИ!
За живота на хората и рудодобива в миналото на този край вижте ПРИЗРАЦИ ОТ МИНИТЕ
За проблемите на хората, унищожената природа, за замърсените води в други краища на страната... вижте видеото на БНТ "Следите остават"